Antibes

Antibes působí jako malá zmenšenina Nice. Historické centrum s hradbami, ožívající hlavně večer, které přechází v moderní město. Za zmínku stojí místní přístav. Je poměrně velký a kotví tu přepychové jachty a několikaposchoďové luxusí soukromé výletní lodě. Pojedete-li sem autem, nejlépe zaparkujete na parkovišti u přístavu u vstupu do historické části města. V Antibes žije kolem 72000 obyvatel.

Marineland
Za prohlídku stojí ve městě Antibes také Marineland, což je vlastě mořská ZOO. Seznámíte se tu s řadou mořských živočichů, zblízka si prohlédnete žraloky, delfíny, kosatky, lachtany a jiné. Profesionální cvičitelé vám předvedou vystoupení s delfíny či kostakami. Hned vedle Marinelandu se nachází akvapark a lunapark a motýlí farma.

Cap d' Antibes

Město Antibes plynule přechází v část nazvanou Cap d' Antibes. Tento poloostrov lze částečně objet autem nebo obejít pěšky po stezce, která vede skalami při pobřeží. Zdejší oáza klidu se stala domovem řady nejbohatších lidí, kteří si zde za vysoké zdi ukryli svá luxusní sídla.

Cap d' Antibes
Poloostrov Cap d' Antibes

Antibes
Pohled na historickou část města


Marineland - kosatky

Cap d' Antibes - útesy

Přístav v Antibes
Mapa Antibes
Mapa pobřežní části Antibes a Cap d' Antibes Zobrazit podrobnou mapu

Dovolená na Azurovém pobřeží
Líbí se vám Azurové pobřeží a chtěli byste ho navštívit? Prohlédněte si širokou online nabídku zájezdů na Azurové pobřeží Zároveň se můžete podívat na počasí.