Koupání

Mořská voda je zde čistá, neznečištěná průmyslem a nákladní lodní dopravou. Její teplota se v červenci pohybuje nejčastěji kolem 23°C – 25°C. Může být ale přechodně i chladnější (19°C) po dešti, bouřce, ale při slunečném počasí se rychle ohřívá (třeba i na 26°C).

Živočichové
Koupání mohou výjímečně znepříjemňovat, popřípadě i znemožňovat několikacentimetrové medúzy, které se drží u pobřeží (tento jev nastává výjímečně, většinou si můžete užívat koupání v čistém a poklidném moři). Setkání s medúzou pocítíte jako štiplavé švihnutí, které chvíli pálí a pak zčervená. Za pár hodin už o něm nevíte. Žraloci se prý u pobřeží nevyskytují, je tu pro ně málo teplá voda. U pobřeží v moři se samozřejmě vyskytují i malé rybky a další.

Pláže
Pláže jsou tvořeny oblázky, najdete ale i písečné (např. v Cannes). Většina pláží je lemována silnicemi, popř. i železniční tratí, ale jsou dost široké, takže v blízkosti vody dopravní a městský ruch za vámi nevnímáte. Najdete i pláže klidné, odlehlé od městského ruchu. Některé pláže (hlavně v Cannes) jsou určeny pouze pro hotelové hosty, u St. Tropez najdete i placené luxusní pláže. Převážná většina pláží je veřejná a hlídaná plavčíkem, vybavená sprchami s obyčejnou vodou, na většinu hlídaných pláží nesmějí psi. U pláží lze zaparkovat autem přímo na vyhrazených místech nebo na placených či neplacených parkovištích. Na písečných plážích bývá vstup do vody pozvolný, vhodný i pro malé děti, oblázkové břehy se většinou rychle svažují do moře.

Schéma pláže a moře
Schéma pláže a moře - prostory vyhrazené ke koupaní ohraničují bóje

Fotografie oblázkové pláže
Fotografie oblázkové pláže a moře, ve kterém si lze všimnout bójí

Výstražné vlajky
Výstražné vlajky

Dovolená na Azurovém pobřeží
Líbí se vám Azurové pobřeží a chtěli byste ho navštívit? Prohlédněte si širokou online nabídku zájezdů na Azurové pobřeží Zároveň se můžete podívat na počasí.