Počasí

Počasí v létě
V létě je počasí příjemné. Denní teploty se v červenci a srpnu pohybují kolem 27°C, v noci se ochladí, takže na procházku budete potřebovat lehký svetřík. Jsou zde ale i velmi teplé dny (přes 30°C) a následně i teplé noci (záleží na celkovém počasí v Evropě). I přesto si deštník a lehkou větrovku přibalte do svého zavazadla. Občas zaprší či zabouří i tady. Někdy je pošmourno a deštivo třeba celý den a teploty poklesnou až k 18°C. Tato situace netrvá však příliš dlouho. Celkově je spíše deštivější severní část Azurového pobřeží (od Mentonu ke Cannes). Jiné počasí je v Alpách. Celodenní modrá obloha v Alpách není běžná. Často přicházejí odpoledne přeháňky a bouřky, které byste neměli podceńovat. Pokud se chcete vydat na horskou túru, je vhodné sledovat předpověď počasí v místním tisku nebo v televizi.Ve svých obrázkových formách jsou srozumitelné i pro neznalce francouzského jazyka.

Déšť s pískem
Nedivte se ani špinavému dešti. Dešťové kapky často obsahují prachové částice z afrických pouští.

Vítr vanoucí při pobřeží.
Vítr obvykle fouká od moře, ale občas změní svůj směr na jihozápadní (vane při pobřeží, ne od moře) a svou silou zarovnává mořské vlny. Plavčíci na plážích obvykle na tento vítr upozorňují vyvěšením výstražných vlajek. Plavat proti tskovému větru je velmi nepříjemné a také nebezpečné.

Vítr od moře
Vítr od moře bývá občas silný, zvedá vlny a při koupání je nutno dbát zvýšené opatrnosti. Výjímečně se koupání kvůli vlnám nedoporučuje vůbec. Vzhledem ke značné členitosti pobřeží je možné o pár kilometrů dál najít pláž chráněnou před většími vlnami.

Aktuální počasí

Aktuální stav počasí na Azurovém pobřeží a teplota vzduchu.

Webkamery

Na mapě si klikněte na město, ze kterého chcete zobrazit aktuální záběr z webkamery.

Aktuální teplota moře
Aktuální teplotu moře na Azurovém pobřeží naleznete na stránce Meteofrance - teplota moře (je v černém čtverečku, po najetí na černý čtvereček je označena francouzským slovem eau - voda)

Dovolená na Azurovém pobřeží
Líbí se vám Azurové pobřeží a chtěli byste ho navštívit? Prohlédněte si širokou online nabídku zájezdů na Azurové pobřeží Zároveň se můžete podívat na počasí.