Tipy na výlety

V této sekci si můžete prohlédnout místa, která byste na Azurovém pobřeží a v jeho okolí určitě měli navštívit. Pokud nevíte, kde se jednotlivá města nacházejí prohlédněte si mapu.
Eze Eze je turistická vesnice tyčící se ve výšce 427 m nad pohádkovým pobřežím. Když si prohlédnete vesničku s uzkými uličkami a kamennými domy se spoustou obchůdků, vydejte se do otevřené botanické zahrady na konci vesnice. Více >>
Gourdon Gourdon je turistická vesnice s nádherným výhledem do krajiny a na moře. Někdy vám výhled můžou pokazit dopolední mlžné opary. I zde se projdete čistou upravenou kamennou vesnicí s obchody a řadou možností k občerstvení. Více >>
Grasse Jedná se o místo vzdálené několik kilometrů od Cannes směrem do vnitrozemí. Je známé především výrobou parfémů. S průvodcem si budete moci staré výrobny prohlédnout. Více >>

Frejus Podnikněte výlet do ZOO – Parc Zoologique Safari de Fréjus. Místní ZOO vás možná zklame malým množstvím zeleně a vyprahlostí půdy, ale překvapí vás volný pohyb zvířat, mezi nimiž se můžete projíždět po vyhrazených cestách i autem. Více >>
Grad Canyon du Verdon Grad Canyon du Verdon patří k nejdramatičtějším scenériím v Evropě. Temně zelená řeka Verdon se vine na dně hlubokého kaňonu o hloubce až 700 m. Kaňon je dlouhý několik desítek kilometrů. Lze ho objet autem po kvalitních silnicích. Více >>

Pěší procházky po pobřežíPoloostrovy si lze prohlédnout i pěšky, po turistických trasách. Takové trasy můžete najít např. na Cap d' Antibes, Cap Martin nebo Cap Ferrat. Často vedou při okraji moře kamenitým terénem. Vezměte si proto raději pevné boty. Odměnou vám bude pohled na azurově modré moře, pevninu plnou zeleně, kvetoucích keřů a luxusních sídel. Při silném větru a vysokých vlnách se procházky nedoporučují.


Cap d' Antibes

Cap d' Antibes

Cap d' Antibes


Výlety lodí

Z Cannes se dostanete výletní lodí na blízké ostrovy Ile du Levant a Ile de Port Cros, z města Golf Juan (kousek za Antibes směrem na Cannes) odjíždějí lodě na podmořské prohlídky při pobřeží Cap d' Antibes, na výlet se lodí (např. Z Cannes) můžete vydat do dalších přímořských letovisek (např do St. Tropez), z Nice odjíždí pravidelné linky na Korsiku do měst Bastia a Ajaccio.

Pouhých pár kilometrů od pobřeží

Pouhých pár kilometrů od pobřeží začíná docela jiný svět. Malebné horské vesničky, vysoké alpínské pohoří protkané bizarními stržemi.

Saorge – místo uliček mají schody
Sospel – dvě části obce ležící na pravém a levém břehu řeky Béverá spojuje středověký most.
Peille – obec zavěšena jako orlí hnízdo na skalní stěně.


Sospel - most

Sospel - na mostě
Zdroj: Wikipedia

Sospel - náměstí
Zdroj: Wikipedia


Alpy

V Alpách lze podnikat řadu pěších túr s nádhernými pohledy na horská jezera nebo okolní aplské velikány. Popis a doporučení tras najdete u nás v různých turistických průvodcích.

St. Martin–Vésubie – obec „zarámovaná“ horami vysokými až 2000 m. Horolezci si vesnici oblíbili jako výchozí bod pro tůry chráněnou přírodní oblastí.
Isola 2000 – středisko zimních sportů


St. Martin Vesubié
Zdroj: Wikipedia

Isola 2000 - okolí

Isola 2000 - okolí


Pokud byste pokračovali dál do vnitrozemí západním směrem, pojedete krajinou o nižších nadmořských výškách (okolo 1000 m) a uvidíte rozlehlá levandulová pole. Postupně se začnou stále častěji objevovat vesnice a vy pomalu vjedete do další proslulé oblasti Francie – do Provence.

Dovolená na Azurovém pobřeží
Líbí se vám Azurové pobřeží a chtěli byste ho navštívit? Prohlédněte si širokou online nabídku zájezdů na Azurové pobřeží Zároveň se můžete podívat na počasí.